VI MARSZ DLA ŻYCIA W OLSZTYNIE

11 czerwca 2017 r. odbył się już VI Marsz dla Życia i Rodziny w Olsztynie pod hasłem ,,Czas na rodzinę”.O godzinie 13.00 odbyła się Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po jej zakończeniu rozpoczął się Marsz ulicami Olsztyna, w którym uczestniczyło kilkaset osób w różnym wieku, od dzieci w łonach matek i w wózeczkach, po staruszków idących dzielnie z laskami w rękach.

W tym samym dniu w całej Polsce odbyło się kilkadziesiąt takich marszy. Uczestniczyli w nich ludzie nie tylko z Polski, ale również i z zagranicy. Ich aktywny udział w tych wydarzeniach to powód do dumy nie tylko dla naszego miasta, ale również dla całego kraju. W tym roku dopisali zarówno uczestnicy jak i pogoda.

W trakcie postoju uczestnicy mogli wysłuchać wystąpień: Artura Chojeckiego – Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, przedstawiciela Metropolity Warmińskiego ks. Bartłomieja Kozieja zajmującego się Duszpasterstwem Rodzin, a także organizatorów. Wszyscy zwracali uwagę na istotną rolę jaką pełni rodzina w społeczeństwie. Podkreślali, że każdy w niej jest ważny, niezależnie od swojego wieku i ma prawo do godnego życia. Został także odczytany okolicznościowy list skierowany do uczestników przez posła Andrzeja Maciejewskiego i zaprezentowane prace, które wpłynęły na konkurs plastyczny odbywający się pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, na którym jedną z nagród był tablet ufundowany przez Starostę Powiatu Olsztyńskiego dla wykonawców mieszkających na terenie powiatu. Nie zabrakło również konkursu dla najmłodszych z nagrodami ufundowanymi przez Wojewodę.

Podczas kolejnego odpoczynku odbyło się błogosławieństwo matek spodziewających się dziecka, a także zostały im wręczone pamiątkowe, marszowe body. Następnie koordynator Marszu, Janusz Prucnal odczytał podziękowania skierowane do licznych instytucji, firm, redakcji i osób dobrej woli, bez pomocy których tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny nie doszedłby do skutku. Punktem docelowym był Park Centralnym, w którym odbył się rodzinny piknik na trawie.Tam na uczestników czekała grochówka z kotła, której wydano blisko 800 porcji, kiełbaski z grilla (wystarczyło dla każdego), pieczywo, surówki oraz woda i słodkie wypieki. Ludzie w trakcie pikniku mogli posłuchać występu orkiestry ze Szkoły Muzycznej, a następnie Chóru Gospel „Wniebogłosy”. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były: konkursy, balony i wiatraczki oraz woda w basenie fontanny. Jeszcze jedną ,szczególnie obleganą atrakcją, był… chodzący dinozaur.

Wydarzenie organizowane było przez wiele miesięcy i dzięki Bogu oraz pomocy wielu dobrych ludzi doszedł do skutku. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i dziękujemy z całego serca!

 

Ewa Aniela Jerzyło

 (rzecznik Komitetu Organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w Olsztynie)

 

 

Komitet Organizacyjny Inicjatyw dla Życia i Rodziny

Historia
Galerie
Filmy
Aktualności

Olsztyn

* pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe