Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w Marszu! Było bardzo radośnie! Gdy rozeznawaliśmy na modlitwie organizację Marszu przychodziły do nas Słowa, że „Marsz przekroczy nasze oczekiwania” i tak się stało! Chwała Panu!

Daliśmy publiczne świadectwo społeczności miasta biskupiego, że dla bardzo wielu osób (!) wartości rodzinne oraz ochrona tych najbardziej bezbronnych, jeszcze nienarodzonych dzieci to kwestie naprawdę kluczowe.

Choć nie są tu ważne porównania, ale może nie bez znaczenia być fakt, że Marsz dla Życia i Rodziny we Włocławku zgromadził wielokrotnie (!), ale to wielokrotnie więcej osób niż oba czarne protesty, jakie odbyły się w zeszłym roku w naszym mieście, razem wzięte. „Boże” inicjatywy niestety, nawet jeśli gromadzą tysiące ludzi, nie mają takiej siły przebicia w mediach, jak inicjatywy pokroju “czarnych marszy”, gromadzące częstokroć znacząco mniej ludzi. Mogliśmy się jednak naocznie przekonać, że dla Włocławka, jak i całej Polski są one istotne.

Umocnieni tym wspólnym doświadczeniem, bądźmy za życiem i rodziną także po Marszu! Bądźmy ambasadorami cywilizacji życia. Wykorzystajmy uzyskane gadżety marszowe (naklejki, wiatraczki, flagi, balony) do promocji wartości, jakie niesie Marsz, w społecznościach w jakich żyjemy, w naszych miejscach zamieszkania i miejscach pracy, np.:
a) wbijmy wiatraczki i flagi marszowe np. w doniczki na naszych balkonach,
b) naklejmy nalepki z logiem marszu na nasze samochody, teczki, plecaki, na ubrania na ramię lub klatkę piersiową,
c) udostępniajmy na naszych stronach / profilach Facebook informacje o stronie marszu fb.com/MarszDlaZyciaiRodzinyWloclawek/, gdzie gromadzimy informacje o relacjach z jego przebiegu.

„Pochwalmy się” naszą obecnością na Marszu. Niech wszyscy zobaczą, że ludzi optujących za rodziną i życiem jest wielu. Niech osoby, którym te wartości są bliskie, zobaczą, że nie są osamotnieni, że jest nas bardzo dużo! “Zarażajmy” się, w ten sposób, nawzajem odwagą do promocji tych bożych wartości!

Walczmy o rodzinę i życie!

Marsz miał także na celu umocnić polityków prawego sumienia wszelkich obozów politycznych broniących rodziny i życia, dodać im odwagi, zachęcić by nie ulegali krzykliwym środowiskom, które w wulgarny sposób chcą zastopować te działania. Wspierajmy naszych przedstawicieli!

Na koniec warto przytoczyć tu Słowo Boże z Księgi Powtórzonego Prawa:
„Kładę przed wami życie i śmierć. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo!” (Pwt 30,19).

 

 

 

Historia
Galerie
Filmy
Aktualności

Włocławek

* pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe