Jeżeli zastanawiasz się dlaczego i dla kogo organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny - przeczytaj! Powinieneś tam być przynajmniej z 15 powodów. Mamy jednak nadzieję, że znasz ich o wiele więcej.

 1. Ponieważ każde ludzkie życie jest bezcenne i dlatego warte naszego zaangażowania.
 2. Ponieważ rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny to najlepsze miejsce do praktykowania prawdziwej miłości i wychowywania dzieci.
 3. Ponieważ nieodpowiedzialne jest przyzwalanie, by sprawa życia i rodziny była zaniedbywana.
 4. Ponieważ warto poczuć wyjątkową atmosferę Marszu, znaleźć się wśród tak wielu przyjaznych ludzi i maszerować z nimi w słusznej sprawie obrony Cywilizacji Życia.
 5. Ponieważ Marsz to najlepsze miejsce, żeby publicznie i odważnie opowiedzieć za życiem, a przeciwko kontrkulturze śmierci.
 6. Ponieważ zabieganie o ochronę życia i prawa rodziny nie jest sprawą jedynie wąskiego grona działaczy społecznych, ale każdego kto pragnie by w naszej Ojczyźnie nienarodzone dzieci mogły się urodzić oraz znaleźć miłość i opiekę.
 7. Ponieważ w ciągu roku jest wiele różnych wydarzeń publicznych, imprez, marszów, eventów, również tego jednego, marszowego dnia. A wybór udziału w Marszu dla Życia i Rodziny jest naszym opowiedzeniem się za najważniejszymi wartościami.
 8. Ponieważ wg pomysłów środowisk feministycznych za przekonania wyrażane podczas Marszów dla Życia i Rodziny, powinny być stosowane kary! Nie możemy pozwolić na zamknięcie sobie ust i blokowanie prawdy o aborcji, czy ideologii gender.
 9. Ponieważ Marsz to czas i miejsce, by pokazać znajomym, przyjaciołom, politykom, mediom i całemu społeczeństwu piękno życia i rodziny, również mojej i Twojej.
 10. Ponieważ dla najmłodszych Marsz jest świetną lekcją wrażliwości na drugiego człowieka, także tego najmniejszego i najsłabszego oraz społecznej odpowiedzialności i prawdziwej radości.
 11. Ponieważ jest to okazja do udzielenia realnej pomocy finansowej dla prorodzinnych inicjatyw i konkretnych osób potrzebujących wsparcia.
 12. Ponieważ sytuacja dzieci nienarodzonych i rodzin atakowanych przez niebezpieczne ideologie nie ulegnie poprawie, jeśli będziemy milczeć oraz nie będziemy stawiać wymagań sprawującym władzę.
 13. Ponieważ trudno jest wymagać od rządzących działania dla ochrony życia i dobra rodziny, jeśli sami nie podejmiemy nawet najmniejszego trudu na rzecz ochrony tych wartości.
 14. Ponieważ jeśli naiwnie będziemy się łudzić, że wszystko co możliwe zostało zrobione, sprawy życia i rodziny będą narażone na jeszcze większe ataki przeciwników.
 15. Ponieważ obecność na Marszu to jasny sygnał dla rządzących, że składanie pustych obietnic nie zniechęci nas do działania. Wprost przeciwnie – cały czas stanowczo domagamy się pełnej ochrony życia ludzkiego i ochrony rodziny przez demoralizacją.