Biskup opolski Andrzej Czaja serdecznie zaprasza do zamanifestowania publicznej wdzięczności za życie, które jest darem Boga. Marsze dla Życia i Rodziny przejdą m.in. ulicami Kędzierzyna-Koźla, Opola, Nysy i Raciborza.

fot. Monika Pawłowska, Marsz dla Życia i Rodiny 2017, Opole

 

Bp Andrzej Czaja zachęca wiernych diecezji, a także kapłanów i osoby konsekrowane do radosnego zaświadczenia o świętości każdej rodziny i każdego życia ludzkiego poprzez Marsze dla Życia i Rodziny, które w czerwcu przejdą ulicami wielu polskich miast. W tym roku marszom towarzyszyć będzie hasło nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Polska rodziną silna”.

W diecezji opolskiej przejdzie kilka pochodów. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy w Kędzierzynie – Koźlu 20 maja o godz. 15.00 z rynku, a zakończy się na Stadionie Miejskim przy ul. Chrobrego. Po Marszu odbędzie się Festyn „Wakacje Dzieciom” na Stadionie Miejskim.

Kolejny Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Opola w niedzielę 3 czerwca. O godz. 12.00 w katedrze opolskiej odbędzie się Msza św., po której nastąpi przejście ulicami miasta do Parku Nadodrzańskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.

Marsz dla Życia i Rodziny w Nysie przejdzie również w niedzielę 3 czerwca o godz. 15.00 z Rynku Solnego do parku parafialnego oo. Werbistów przy ul. Rodziewiczówny, gdzie odbędzie się piknik z atrakcjami dla wszystkich.

Natomiast Marsz dla Życia i Rodziny w Raciborzu wyruszy w niedzielę 10 czerwca o godz. 17.00 z kościoła Matki Bożej i przejdzie do parafii św. Mikołaja, gdzie około godz. 18.00 rozpocznie się 2. Koncert Uwielbienia, który poprowadzą artyści i muzycy Opolskiego Koncertu Uwielbienia.

Źródło: ekai.pl