W niedzielę  25 czerwca 2017 r. odbył się już po raz trzeci w Czaplinku Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęliśmy na rynku skąd przemaszerowaliśmy korowodem z flagami i wiatraczkami do amfiteatru. Okolicznościowy znaczek stał się medalem za odwagę dla tych, których nawet fale padającego od rana deszczu  nie zniechęciły do udziału w marszu.

W amfiteatrze, w rodzinnej atmosferze rozpoczęliśmy piknik rodzinny. Ciepłe słowa skierował do nas pan wicewojewoda Marek Subocz który objął patronatem nasz marsz. Na scenie śpiewał i bawił się  z nami Katolicki Zespół Uwielbienia „Król Dawid” oraz schola oazowa z naszej Parafii. Wystąpiły tez dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek.
Wśród atrakcji były liczne konkursy i zabawy, dla dzieci, rodziców i całych rodzin.

W akcji „Nie ma LIPY, Tata posadź drzewo”, trzeba było ręczną piłą typu „moja – twoja” odciąć brzozowy plaster. W nagrodę zespół otrzymywał małego „marszowego świerka”. Drzewo dobrze symbolizuje rodzinę – rodzice to pień z których wyrastają gałęzie – dzieci, a wszytko ma swój początek w korzeniach czyli u dziadków.

Pomalowaliśmy samochód babci Iwony podczas akcji „zmalujmy Malucha”. Fiat 126p to auto rodzinne z tamtego ustroju (2+2), my promując model rodziny 2+…. chcieliśmy przemalować go na co najmniej vana albo busa. Frajdy było sporo.
Pan fotograf wykonywał pamiątkowy portret w akcji „DRABINKA FOTO RODZINKA” Pozowaliśmy na drabinie, dla urozmaicenia portretu można było skorzystać z mini garderoby, obfitującej w cylindry kapelusze, hełm strażaka peruki itp.

Zrobiliśmy burzę mydlaną, a ksiądz Tomasz  Żmich SDB został okrzyknięty – powiatowym mistrzem w kręceniu waty cukrowej. Moc słodyczy była tez w kąciku  z „Babcinego fartuszka” gdzie każdy znalazł coś na ząbek.

Biblioteka Miejska otworzyła chwilowa filie „Pod chmurką”, można było poczytać albo posłuchać ciekawych lektur

Towarzyszyła nam wystawa prac plastycznych z konkursu „Ja i moja rodzina”, oraz wystawa o życiu poczętym w nauczaniu św Jana Pała II. Ciekawe i poważniejsze rozmowy toczyły się w namiocie „Dla Życia” oprócz materiałów o duchowej adopcji i życiu poczętym można było zabrać książkę o mocy uwielbienia.

Dziękujemy wszystkim dzięki którym ten Marsz mógł dojść do skutku, firmom i instytucjom za sponsoring, ludziom dobrego serca za każdy nawet najmniejszy wkład, uczestnikom i współorganizatorom.  Zapraszamy do maszerowania z nami za rok.