Marsz dla Życia i Rodziny

START:

GODZINA:

KOORDYNATOR

KATARZYNA MACIEJEWSKA

bedzin@marsz.org

Obrońcy życia wyszli na ulice

 

W ponad 100 miastach w Polsce odbędą się Marsze dla Życia i Rodziny. Pierwszy przeszedł ulicami Będzina 28 kwietnia. Pod hasłem "Polska Rodziną Silna!" około 300 osób manifestowało przywiązanie do tradycyjnych wartości oraz przypomniało o fundamentach tysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Europy.

VIII Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczęła Msza św. w kościele św. Brata Alberta. Obrońcy życia, a wśród nich przedstawiciele m.in. Akcji Katolickiej, Rycerzy Kolumba, Caritasu, Przymierza Rodzin Mamre, III Zakonu św. Franciszka wraz z kapłanami pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka, modlili się o powrót do zdrowia dziesięcioletniego Pawełka potrąconego kilka dni wcześniej na przejściu dla pieszych. Modlili się za niego koledzy, koleżanki i nauczyciele. W homilii Biskup nawiązał do choroby i śmierci Alfiego Evansa. "Sędzia czyni się panem życia i śmierci. Polacy przerabiali to w naszej historii - kiedy w katowniach, obozach śmierci, jeden czy drugi niemiecki żołnierz decydował kto ma żyć, a kto umierać" - mówił. Dodał, że wobec chłopca zastosowano śmierć głodową - zaprzestano nie tyle leczenia, co pielęgnacji i podstawowej opieki. Po Mszy św. wszyscy wyruszyli do kościoła św. Jana Chrzciciela. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas z SP 4 z Zofią Dąbek rozdały naklejki, a najmłodszym wiatraczki z logiem Marszu. Dariusz Kosiński w asyście Rycerzy Kolumba i Wiesław Wacławik z członkami Akcji Katolickiej, nieśli relikwie św. Br. Alberta i św. Jana Pawła II, które przekazał Proboszcz ks. Paweł Kempiński. Były też portrety Świętego Papieża i Św. Joanny Beretty Molli. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, niesiona była kilkumetrowa flaga narodowa. Anna Koczur poprowadziła Koronkę do Bożego Miłosierdzia i śpiew. Potem odnowienie zostały przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Na koniec podczas Józefiady odbył się śpiew pieśni patriotycznych. Poprowadził go wieloletni chórzysta z Sosnowca - Piotr Dudała, Rycerz Kolumba. Dzieci uczestniczyły w konkursie "Moja rodzina Bogiem silna". Wszystkie otrzymały nagrody, które ufundowali: Oblaci św. Józefa z Proboszczem ks. Stanisławem Kozikiem, Ksantynę Świat Herbaty i Kawy w Będzinie i ks. Grzegorza Maciejewskiego. Pielęgniarki Krystyna Gabrysiak i Barbara Wylężek ze Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej "Nadzieja" badały uczestnikom ciśnienie i poziom cukru. Parafianki upiekły smaczne ciasta. Patronat nad Marszem objęli: Biskup dr Grzegorz Kaszak i Dziekan będziński Ks. kanonik Andrzej Stępień.

Katarzyna Maciejewska

VIII MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY w BĘDZINIE pod hasłem „Polska Rodziną Silna!”.

BĘDZIN, sobota 28 kwietnia, godz. 15.00. Msza św. w kościele pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego (ul. św. Brata Alberta). Czas rozpoczęcia Marszu: 15.45. Przejście do kościoła św. Jana Chrzciciela, ul. 11 Listopada 3a.

Program JÓZEFIADY: - konkurs plastyczny dla dzieci z nagrodami - wspólny śpiew pieśni patriotycznych ze śpiewnika „Wiara i patriotyzm. 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości” wydanego przez przez Kurię diecezjalną w Sosnowcu i opracowanego przez ks. Roberta Żwirka. - badania ciśnienia, poziomu cukru we krwi itp. które przeprowadzi Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej "Nadzieja" - poczęstunek - wystawa nagrodzonych prac konkursowych w Galerii "Pod Niebem"

PATRONAT: Biskup dr Grzegorz Kaszak Dziekan będziński Ks. kanonik Andrzej Stępień ORGANIZATORZY: Parafia św. Brata Albert w Będzinie Parafia św. Jana Chrzciciela w Będzinie Akcja Katolicka z Będzina. Szczegółowy program m.in. na http://przystan-nadziei.blogspot.com/

ZAPRASZAMY !

Close Menu