Marsz dla Życia i Rodziny

START:

GODZINA:

KOORDYNATOR

SYLWESTER PARADECKI

belchatow@marsz.org

17 czerwca w Bełchatowie odbył się VI Marsz dla Życia i Rodziny.

O godzinie 15 przed Miejskim Centrum Kultury zgromadziły się bełchatowskie rodziny z dziećmi, dziadkowie i babcie, samorządowcy, działacze organizacji pozarządowych i przedstawiciele mediów.

Marsz odbył się pod hasłem: "Polska Rodziną Silna!". W liście odczytanym na otwarcie Marszu przypomniano, że zależy nam na ochronie każdego ludzkiego życia, w tym również nienarodzonego, oraz na ochronie i pomyślnym rozwoju rodzin zbudowanych na trwałym małżeństwie kobiety i mężczyzny, chcących z miłością przyjmować i wychowywać swoje dzieci! Zostało również skierowane oczekiwanie wobec władz publicznych o jak najszybsze uchwalenie prawa chroniącego dzieci nienarodzone i upomniano się o ochronę przed demoralizacją i deprawacją młodego pokolenia. Uczestnicy marszu wezwani zostali do budowania naszych rodzin, parafii, miasta i kraju na niezmiennych i trwałych wartościach nienaruszalności życia ludzkiego i prawach rodziny!

W asyście Orkiestry dętej uczestnicy dotarli do parafii farnej, gdzie rozpoczął się Festyn Rodzinny – Rodzina z Patronem Miasta św. Janem Pawłem II.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Bełchatowie przy współudziale Domowego Kościoła gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.

Close Menu