Marsz dla Życia i Rodziny

START:

GODZINA:

KOORDYNATOR

IWONA LIANA

siemiatycze@marsz.org

Godne podziwu są dzieła „Marsz dla Życia i Rodziny” w niedzielę w Siemiatyczach

            Ty bowiem utworzyłeś moje nerki, Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła. – słowa Psalmu przytaczał ks. Arkadiusz Tymoszuk do wiernych uczestniczących w Eucharystii poprzedzającej „Marsz dla Życia i Rodziny”.

            Marsz odbył się 17 czerwca i zorganizowano go w Siemiatyczach po raz drugi. Spotkanie rozpoczęła Masa Święta w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli. Sprawowali ją ks. Jarosław Rosłon administrator, ks. Jan Koc proboszcz parafii i ks. Arkadiusz Tymoszuk. O oprawę muzyczną zadbał organista Sebastian Skrzypkowski wraz ze scholą parafialna. W liturgii aktywnie uczestniczył rodziny zaangażowane w organizację Marszu. Do wiernych w imieniu biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa zwrócił się dziekan siemiatycki ks. prał. Jerzy Cudny dziękując za tę piękną inicjatywę i polecając wspólnej modlitwie każde ludzkie życie, które rodzi się pod sercem matki.

Po Mszy Świętej spod kościoła wyruszył Marsz, a na jego czele motocykliści. O bezpieczeństwo uczestników troszczyła się policja. Można więc było bez obaw z radosną pieśnią na ustach iść środkiem ulicy dziękując Bogu za życie i za rodzinę i zapraszając do przyłączenia się mijanych przechodniów.

Ulicami Górną, Grodzieńską przez Plac Jana Pawła II Marsz dotarł pod kościół pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie odbył się wielki rodzinny piknik. Były gry i zabawy, tańce animowane przez ks. Łukasza Radosza i poczęstunek dla wszystkich.

            Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są by publicznie i odważnie dać świadectwo o wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci. Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem „Polska rodziną silna…”.

            Organizatorem Marszu w Siemiatyczach była Akcja Katolicka o/ Siemiatycze. Patronat honorowy Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus. Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl objęły to wydarzenie patronatem medialnym.

            W tej pięknej inicjatywie uczestniczyli mieszkańcy Siemiatycz i okolic, kapłani, klerycy, siostry zakonne, członkowie Akcji Katolickiej, przedstawiciele władz powiatu, gminy i miasta Siemiatycze. Marsz połączył rodziny i sąsiadów, małe dzieci i seniorów. Licznie obecne były osoby niepełnosprawne, nie zabrakło uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek.

            To piękne święto rodziny na naszych oczach i z naszym udziałem na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń łączących siemiatyczan.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Close Menu