Marsz dla Życia i Rodziny

START:

GODZINA:

KOORDYNATOR

JOANNA I KRZYSZTOF KACZMARCZYK

slupsk@marsz.org

   

Słupski Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy w tym roku na ulice już po raz ósmy. Nie możemy milczeć, gdy codziennie w szpitalach w świetle prawa giną nienarodzone dzieci, a nawet wśród katolików zaczyna dominować myślenie eugeniczne i fałszywie pojęta litość.

Starsi i młodsi słupszczanie pragną pokazać światu, że przywiązanie do wartości rodzinnych oraz szacunek do każdego życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci są dla nich sprawą najważniejszą, a tym samym zamanifestować, że chcą żyć w kraju bezpiecznym, przyjaznym rodzinie opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. W czasie drogi będą nam towarzyszyć teksty nauczania Jana Pawła II oraz katechezy papieża Franciszka. Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości złożymy kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Warszawskich. Wydarzenie to wyróżnia się radosnym, afirmatywnym charakterem, dlatego nie zabraknie śpiewu, wspólnych zabaw, ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu. Wszystko to będzie miało miejsce podczas festynu rodzinnego, który zaplanowano na zakończenie marszu. Nie zapomnimy też o osobach potrzebujących wsparcia. W czasie festynu odbędzie się  kwesta na rzecz mieszkańców Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

Warto dodać, że honorowy patronat nad Słupskim Marszem dla Życia i Rodziny objął ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, biskup Edward Dajczak.

Zapraszamy w imieniu komitetu organizacyjnego :)

 

Tak było w minionym roku!

 

 

Close Menu