Marsz dla Życia i Rodziny

START:

GODZINA:

KOORDYNATOR

LESZEK TOMASZEWSKI

starogard-gdanski@marsz.org

Marsz Dla Życia i Rodziny, który przeszedł 20 maja ulicami Starogardu Gdańskiego zgromadził kilkaset osób, które w ten sposób chciały zamanifestować, jak cenne jest każde życie ludzkie i jak ważna jest rodzina. Uczestnicy marszu w kolorowym pochodzie z flagami, balonami i transparentami zgromadzili się pod kościołem p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Rynku Miejskim skąd po Mszy św. wyruszyli ulicami miasta do parku Nowe Oblicze przy Starogardzkim Centrum Kultury, gdzie organizatorzy przygotowali dla nich festyn rodzinny. W czasie festynu odbył się z koncert ewangelizacyjny zespołu "Na Cały Głos" oraz wystąpił chór dziecięcy z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego. W festynie wzięły udział całe rodziny - dzieci mogły bez ograniczeń korzystać z takich atrakcji jak dmuchane zamki, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy itp. natomiast dorośli chętnie próbowali przysmaków przygotowanych przez miejskie wspólnoty religijne. Na wszystkich czekała także wyśmienita grochówka.

W ramach Starogardzkich Dni Rodziny 2018  od  1 marca do 20 maja organizowane będą następujące wydarzenia:

Konkurs plastyczny dla przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych, o tematyce związanej z Marszem dla Życia i Rodziny. Hasło tegorocznego marszu to „POLSKA RODZINĄ SILNA”

6-7 kwiecień Warsztaty Tato Net dla mężczyzn – 7 sekretów efektywnego ojcostwa (dla ok. 20 osób)

19 maj – Msza Św. Dla Wspólnot i Rodzin w Miłosierdziu Bożym

Kulminacyjnym wydarzeniem będzie Marsz dla Życia i rodziny 20 maja. Marsz zaczniemy Mszą Św. w kościele pw. św. Katarzyny o godz. 12.15. O godz. 13.00 rozpoczęcie Marszu. Wejście na teren SCK planujemy o godz. 13.30.  Po Marszu planujemy koncert zespołu "Na Cały Głos" oraz chóru gospel z parafii Miłosierdzia Bożego. Całość przewidziana jest do godz. ok. 17.30

Koncerty będą trwały ok 3 godziny. Uzupełnieniem koncertów będzie festyn organizowany przez Wspólnoty Starogardu Gdańskiego, które przygotują we własnym zakresie kulinarne, regionalne produkty, które będą rozdawane za darmo podczas festynu.

Podczas festynu na dorosłych i dzieci czeka mnóstwo zabaw i atrakcji.

Close Menu