Marsz dla Życia i Rodziny

START:

Więcej informacji wkrótce

GODZINA:

KOORDYNATOR

PAWEŁ I JUSTYNA DOCHNIAKOWIE

swidnica@marsz.org

W ramach II edycji Święta Rodziny w Świdnicy w niedzielę 27 maja odbył się po raz kolejny Marsz dla Życia i Rodziny, którego tegoroczne hasło brzmiało "Polska Rodziną silna". Zgromadzonych na placu św. Jana Pawła II przywitał bp Adam Bałabuch, który w krótkim przemówieniu podkreślał, że prawo do życia jest prawem każdego człowieka niezależnie od jego religii, od tego, kim jest. Następnie wraz z około pół tysięcznym tłumem przemaszerował ulicami Świdnicy. Finał marszu tradycyjnie nastąpił na świdnickim Rynku, gdzie całe rodziny mogły uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Dzięki zaangażowaniu i współpracy Fundacji Małżeństwo i Rodzina, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz wspólnoty Domowego Kościoła rejonu świdnickiego na Rynku w Świdnicy bawiły się tłumy. Stoiska zaproszonych instytucji, służb i wspólnot katolickich cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ oprócz punktów informacyjnych przygotowały ciekawą ofertę dla dzieci. Konkursy sprawnościowe z cennymi nagrodami, zabawy, malowanie twarzy, warsztat tworzenia biżuterii, darmowe zamki dmuchane, fotobudka, poczęstunek żurkiem, sprzęty i pojazdy służb mundurowych to tylko nieliczne atrakcje tego dnia. Na scenie gościła Miejska Orkiestra Dęta działająca przy Dzierżoniowskim Domu Kultury, a wśród stanowisk były też takie, dzięki którym można było udzielić pomocy innym- punkt rejestracji dawców szpiku lub ją otrzymać w punkcie darmowych porad prawnych. Niektórzy z uczestników znaleźli się również w gronie zwycięzców loterii, w której do wygrania były między innymi bilety rodzinne do ZOO i Aquaparku Wrocławskiego, a także vouchery do wykorzystanie w lokalnych restauracjach oraz inne upominki.

Mile spędzony czas w gronie rodzinnym, prezentacja instytucji działających na rzecz rodziny, a co najważniejsze pokazanie piękna rodziny i jej wartości to główne cele Święta Rodziny, które zostały w pełni zrealizowane.

Close Menu