Marsz dla Życia i Rodziny

START:

GODZINA:

KOORDYNATOR

PAWEŁ I JUSTYNA DOCHNIAKOWIE

swidnica@marsz.org

W ramach II edycji Święta Rodziny w Świdnicy w niedzielę 27 maja odbył się po raz kolejny Marsz dla Życia i Rodziny, którego tegoroczne hasło brzmiało "Polska Rodziną silna". Zgromadzonych na placu św. Jana Pawła II przywitał bp Adam Bałabuch, który w krótkim przemówieniu podkreślał, że prawo do życia jest prawem każdego człowieka niezależnie od jego religii, od tego, kim jest. Następnie wraz z około pół tysięcznym tłumem przemaszerował ulicami Świdnicy. Finał marszu tradycyjnie nastąpił na świdnickim Rynku, gdzie całe rodziny mogły uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Dzięki zaangażowaniu i współpracy Fundacji Małżeństwo i Rodzina, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz wspólnoty Domowego Kościoła rejonu świdnickiego na Rynku w Świdnicy bawiły się tłumy. Stoiska zaproszonych instytucji, służb i wspólnot katolickich cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ oprócz punktów informacyjnych przygotowały ciekawą ofertę dla dzieci. Konkursy sprawnościowe z cennymi nagrodami, zabawy, malowanie twarzy, warsztat tworzenia biżuterii, darmowe zamki dmuchane, fotobudka, poczęstunek żurkiem, sprzęty i pojazdy służb mundurowych to tylko nieliczne atrakcje tego dnia. Na scenie gościła Miejska Orkiestra Dęta działająca przy Dzierżoniowskim Domu Kultury, a wśród stanowisk były też takie, dzięki którym można było udzielić pomocy innym- punkt rejestracji dawców szpiku lub ją otrzymać w punkcie darmowych porad prawnych. Niektórzy z uczestników znaleźli się również w gronie zwycięzców loterii, w której do wygrania były między innymi bilety rodzinne do ZOO i Aquaparku Wrocławskiego, a także vouchery do wykorzystanie w lokalnych restauracjach oraz inne upominki.

Mile spędzony czas w gronie rodzinnym, prezentacja instytucji działających na rzecz rodziny, a co najważniejsze pokazanie piękna rodziny i jej wartości to główne cele Święta Rodziny, które zostały w pełni zrealizowane.

Już 27 maja 2018 roku w Świdnicy odbędzie II Edycja Święta Rodziny, a w ramach którego po raz 8 odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku hasło marszowe nawiązuję między innymi do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i brzmi: "Polska rodziną silna". Marsz rozpoczniemy o godz. 15:00  z pl. Św. Jana Pawła II i ulicami miasta dotrzemy na świdnicki Rynek. Prowadzić nas będzie  Miejska Orkiestra Dęta działająca przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Na Rynku na uczestników marszu czekać będzie moc atrakcji. Cały Rynek podzielony będzie na 3 strefy: strefę rekreacyjną ze sceną, konkursami dla dzieci, I Międzyszkolnym Turniejem "Mega Piłkarzyki", darmowymi dmuchanymi zjeżdżalniami, ciepłym posiłkiem, a także loterią z cennymi nagrodami. Drugą strefę tworzą stoiska instytucji, organizacji, służb oraz wspólnot, które dbają o rodziny każdego dnia udzielając fachowej pomocy, o bezpieczeństwo czy otaczają je modlitwą. Trzecia strefa dotyczyć będzie promocji zdrowia, gdzie będzie można oddać krew, zapisać się do bazy dawców szpiku, wykonać podstawowe badania, a także przymierzyć alkogogle i narkogogle. Podsumowując: będzie się działo i zapraszamy serdecznie!

Close Menu