W tym roku Marsz dla życia i rodziny przeszedł ulicami Puław już po raz piaty. W niedzielę, 11 czerwca, po uroczystej Mszy świętej w Kościele Świętego Brata Alberta, blisko tysiąc mieszkańców miasta wraz z rodzinami przeszło ulicami Puław na Plac Chopina. Podobnie jak w roku ubiegłym tempo maszerującym nadawała niezawodna Orkiestra Dęta ze Starej Błotnicy. Ponadto towarzyszyły nam ze śpiewem grupa neokatechumenalna oraz dzieci pierwszokomunijne.

Podczas marszu dało się słyszeć radosne i głośne hasła „Tylko w rodzinie człowiek nie zaginie”, „Hej, hej, życie jest ok!”, „Uśmiech malucha dodaje ducha”. Wielokrotnie przytaczano także hasło tegorocznego marszu i podkreślano istotne znaczenie wspólnie spędzanego czasu. Atmosfera podczas marszu była radosna, powtarzane hasła rozbudzały ciekawość osób przechodzących ulicami miasta, ludzie otwierali okna, wychodzili na balkony, zatrzymywali się lub dołączali do Marszu.

 

Na zakończenie Marszu Orkiestra Dęta zagrała na Placu Chopina koncert dla wszystkich uczestników, ale także przybyłych na plac widzów.