Czas na Rodzinę” – to hasło tegorocznego „Marszu dla Życia i Rodziny”, który odbył się 4 czerwca br. w Sandomierzu. Jego uczestnicy manifestowali przywiązanie do wartości rodzinnych oraz poszanowanie dla życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. W marszu wziął udział z ramienia samorządu Marek Bronkowski – Burmistrz Sandomierza z radnymi.

Niedzielne, rodzinne świętowanie rozpoczęła wspólna Msza Święta w kościele pw. św. Józefa w Sandomierzu, podczas której w szczególny sposób modlono się w intencji polskich rodzin. Następnie licznie zgromadzeni uczestnicy demonstracji przemaszerowali ulicami Mickiewicza, Koseły, Armii Krajowej oraz Żólkiewskiego. Marsz zakończył piknik rodzinny, zorganizowany na terenie miejskiego kompleksu rekreacyjnego przy ul. Żółkiewskiego. Imprezę uświetniły występy wokalne i taneczne artystów działających przy Sandomierskim Centrum Kultury, a także koncert Sandomierskiej Orkiestry Dętej oraz inne występy.

Sandomierski „Marsz dla Życia i Rodziny” odbył się pod patronatem ks. bp Krzysztofa Nitkiewicza Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej oraz Marka Bronkowskiego Burmistrza Sandomierza.

Organizatorami byli: Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie Dekanatu Sandomierskiego im. Sługi Bożego ks. Wincentego Granata w Sandomierzu oraz Urząd Miejski w Sandomierzu przy współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury.