14 maja 2017 roku kolejny już raz ulicami Świdnicy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku wpisany on był w Święto Rodziny- dzień przeznaczony dla rodzin, dla których Fundacja Małżeństwo Rodzina zorganizowała moc atrakcji.

Święto to rozpoczynało się właśnie Marszem, który o godz. 15 wyruszył z pl. Św. Jana Pawła II i ulicami miasta dotarł na świdnicki Rynek. Marsz prowadziła Miejska Orkiestra Dęta działająca przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury, a ponad pół tysiąca uczestników w radosnych nastrojach, niosąc plakaty propagujące wartości rodzinne maszerowało w rytm granych przez nią utworów.

Podniosłej, a jednocześnie radosnej atmosferze nie przeszkodził deszcz, który zaczął padać tuż przy wejściu na Rynek. Mimo chwilowego załamania pogody Rynek został wypełniony po brzegi tłumem rodzin, które mogły przez kilka godzin uczestniczyć w przygotowanych konkursach sprawnościowych, bawić się na darmowych dmuchańcach, wysłuchać półtorej godzinnego koncertu orkiestry dętej, a także zjeść darmową grochówkę.

Poza tym część Rynku wydzielona była na strefę wspierania rodziny, gdzie swoje stoiska miały instytucje państwowe, organizacje wspierające lub działające na rzecz rodziny, a także wspólnoty katolickie. Każdy uczestnik, który odebrał okolicznościową naklejkę brał udział w losowaniu wielu cennych nagród, pozyskanych od grona sponsorów.

Wspólne świętowanie zakończyło się około godziny 18, a mieszkańcy Świdnicy po raz kolejny pokazali jak ważna jest dla nich rodzina.