Tego domagali się uczestnicy VII Marszu dla Życia i Rodziny w Radomiu.

Według statystyk, każdego dnia ginie trójka dzieci na skutek aborcji przeprowadzanej w majestacie obowiązującego prawa. - Gorąco apelujemy do wszystkich polityków, a zwłaszcza do parlamentarzystów Ziemi Radomskiej, o pilne uchwalenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, który został poparty głosami ponad 800 tys. pełnoletnich Polaków - mówiła w imieniu organizatorów Marszu dla Życia i Rodziny Irmina Boniecka, radomska pro-liferka.

Marsz dla Życia i Rodziny poprzedziła Msza św., której w kościele św. Jana przewodniczył bp Henryk Tomasik. Potem, ulicami centralnego deptaku przeszło kilka tysięcy osób. Na drodze marszu uczestnicy wypełnili ul. Żeromskiego od klasztoru oo. Bernardynów do Placu Konstytucji.

Szli pod hasłem "W dużej rodzinie miłość nie zginie". - Wybierając to hasło, chcieliśmy zauważyć rodziny wielodzietne, by czuły się dowartościowane, by nie mówiono, że jeśli posiadają więcej dzieci, to są to rodziny patologiczne - wyjaśnia Małgorzata Górka z Duszpasterstwa Rodzin.

Na trasie barwnego korowodu zaplanowano dwa przystanki. Przy kościele garnizonowym Irmina Boniecka odczytała apel do polityków, a Lucyna Wiśniewska, działaczka Prawicy RP, list od Marka Jurka, przewodniczącego tej partii. Na rogu ul. Moniuszki i Żeromskiego wystąpiła młodzież.

W radomskim marszu wziął udział Bawer Aondo-Akaa, doktor teologii, niepełnosprawny pro-lifer z Krakowa. - Czuję się zaszczycony zaproszeniem na radomski marsz. Ale jestem rozczarowany postępowaniem naszych władz. Miałem dużą nadzieję, że się uda przeprowadzić ustawę zakazującą aborcji eugenicznej. A tutaj nie jestem lekkoduchem, ale realistą. Rządzący zawiedli nas, obrońców życia. Trzeba nacisków na rząd, by przegłosowali zakaz aborcji eugenicznej, by takie dzieci były chronione prawnie - podkreśla.

W organizację i przebieg Marszu dla Życia i Rodziny zaangażowały się liczne środowiska duszpasterskie naszej diecezji: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Bractwo Kurkowe imienia św. Sebastiana, Duszpasterstwo Akademickie, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, Ruch Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy, Rycerze Kolumba, Ruch Rodzin Nazaretańskich i Neokatechumeni.

Autor: Ks. Zbigniew Niemirski
Źródło: radom.gość.pl