Marsze dla Życia i Rodziny 2017 r. w większości miast które podjęły się ich organizacji, zostały już przeprowadzone. Niedziela 11 czerwca była dniem kulminacyjnym, w którym Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Warszawy oraz 50 innych miast całej Polski. Ostatnie Marsze będą zorganizowane we wrześniu. Razem, w okresie od marca do września, ich ilość wyniesie blisko 140.

Po zakończeniu Marszów przychodzi czas na podsumowania a także rozpoczęcie prac nad przygotowaniem kolejnej edycji w 2018 r.  W wielu miastach już teraz należy podejmować decyzje organizacyjne dotyczące działań w roku przyszłym. Centrum Życia i Rodziny jako koordynator większości Marszów dla Życia i Rodziny w Polsce pragnie więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom szeregu Komitetów marszowych które oczekują jak najszybszego wyznaczenia daty ogólnopolskiej. Dlatego też, po analizie sygnałów dochodzących z wielu stron Polski już teraz podjęliśmy decyzję, że ogólnopolskim terminem Marszów dla Życia i Rodziny w 2018 r. będzie niedziela 10 czerwca. Zachęcamy wszystkie Komitety do przyjęcia tej daty. Oczywiście, zgodnie z dotychczasową praktyką, te miasta, które ze względu na uwarunkowania lokalne nie będą mogły przeprowadzić Marszu w terminie ogólnopolskim prosimy o wyznaczenie daty zbliżonej do ogólnopolskiej.

Jednocześnie już teraz zapraszamy Państwa na IV Kongres Życia i Rodziny który odbędzie się w czwartek 26 października br. Jednocześnie zapraszamy Państwa również na spotkanie Organizatorów Marszów dla Życia i Rodziny w następny dzień, czyli piątek 27 października br.

Korzystając z okazji jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznych Marszów. Życzymy jednocześnie dobrego odpoczynku wakacyjnego i nabrania nowych sił do pracy na rzecz życia i rodziny.